Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Robert Kaca

Instytucja

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Radomiu

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Historia i społeczeństwo (Szkoła podstawowa - klasy IV - VI)

Obszar edukacyjny

Edukacja historyczna i obywatelska (historia i społeczeństwo, historia, wiedza o społeczeństwie, historia i społeczeństwo (przedmiot uzupełniający), podstawy przedsiębiorczości, ekonomia w praktyce, wychowanie do życia w rodzinie, etyka, filozofia)

Inne dokumenty użytkownika

Debata klasowa

Tagi: debata,

Debata klasowa

W dniu 7 grudnia na godzinie wychowawczej w klasie 6A, której jestem wychowawcą przeprowadziliśmy wsólnie z uczniami debatę klasową nad kodeksem 2.0 dotyczącą technologii informacyjno komunikacyjnej. Informacje o debacie rozesłałem e-mailem na skrzynki uczniów którzy je posiadali. W wyniku debaty uczniowie w swoich wypowiedziach zwracali uwagę m. in. na bezpieczeństwo w sieci internetowej, wykorzystanie internetu - email, skype, telefonów komórkowych do szybkiego porozumiewanaia się i wymiany informacji oraz jako niewyczerpalne źródło informacji. Podczas debaty uczniowie uznali, iż kodeks powinien zawierać następujące punkty:

- korzystamy ze sprawdzonych stron internetowych, nie rozmawiać z obcymi na portalach internetowych, nie wolno obrażać innych osób na portalach społecznościowych, nie podawać swoich szczegółowych danych jeżeli nie jest to konieczne, jeżeli zauważymy przestępstwo w internecie - zgłaszamy je do odpowiednich służb, nie wchodzimy na strony dla pełnoletnich, nie kopiować nieznanych i niebezpiecznych plików, przy kopiowaniu i pobieraniu plików uwzględniamy prawa autorskie. Uczniowie zaproponowali również wprowadzenie elektronicznych dzienników.

Pozdrawiam.

Mapa