Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Izabela Gałecka

Instytucja

I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Ignacego Kraszewskiego

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Wiedza o społeczeństwie (Szkoła ponadgimnazjaln)
Wychowanie i opieka (Godzina wychowawcza) (Szkoła ponadgimnazjaln)

Podstawa programowa

undefined

Obszar edukacyjny

Edukacja historyczna i obywatelska (historia i społeczeństwo, historia, wiedza o społeczeństwie, historia i społeczeństwo (przedmiot uzupełniający), podstawy przedsiębiorczości, ekonomia w praktyce, wychowanie do życia w rodzinie, etyka, filozofia)

Relacje z działań w ramach XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 2011

Autor zdjęcia: Izabela Gałecka, Opis: debata
Debata
Debata
Debata
Debata
Debata
Debata
Debata
Debata
Debata
Tagi: wolontariat, xvii sejm dim, debata,

Dnia 30.03.2011 roku w I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej odbyła się debata nt wolontariatu pod przewodnictwem Anny Babkiewicz oraz Izabeli Gałeckiej. W debacie udział wzięli nauczyciele naszej szkoły, jak również grupa uczniów mających opinie niekoniecznie zgadzające sie z powszechną opinią o wolontariacie.

PRZEBIEG SPOTKANIA

Debata przebiegła w spokojnej atmosferze. Wszyscy obecni zapoznali się z instytucjami o charakterze wolontariackim działającymi na naszym regionie, sposobami organizowania i przeprowadzania akcji.Podczas spotkania padło wiele propozycji mających na celu polepszenie działania instytucji mających za zadanie wesprzeć potrzebujących. Uczestnicy mieli wiele ciekawych pomysłów na wprowadzenie zmian w obecnym systemie pomocy wolontariackiej, po wprowadzeniu których działalność wolontariuszy oraz instytucji zajmujących się pomocą były by bardziej wydajne.Przeprowadzenie debaty miało na celu dotarcie do jak największej liczby młodych ludzi oraz poinformowanie ich o niezwykłej wadze wolontariatu. wszyscy uczestnicy spotkania wyniesli niebywale wiele, co powinno skutkować większym zainteresowaniem przedstawionym zagadnieniem.

Pliki do pobrania
Podsumowanie zadania rekrutacyjnego XVII Sejmu DiM (Autor: Izabela Gałecka)
podsumowanie zadania rekrutacyjnego
Mapa