Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Aleksandra Ziółkowska

Instytucja

I Liceum Ogólnokształcące im.Stefana Żeromskiego

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Wiedza o społeczeństwie (Szkoła ponadgimnazjaln)

Podstawa programowa

undefined

Obszar edukacyjny

Edukacja historyczna i obywatelska (historia i społeczeństwo, historia, wiedza o społeczeństwie, historia i społeczeństwo (przedmiot uzupełniający), podstawy przedsiębiorczości, ekonomia w praktyce, wychowanie do życia w rodzinie, etyka, filozofia)

"Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej"- praca rekrutacyjna Aleksandry Ziółkowskiej i Jacka Kaczkowskiego

Autor zdjęcia: Aleksandra Ziółkowska i Jacek Kaczkowski, Opis: Plakaty rozwieszone na terenie Orzysza
Zdjęcia z akcji promocyjnej
Zdjęcia z akcji promocyjnej
Formularz poprawny
Formularz
Tagi: sejm, wolontariat,

Rozpoczynając realizację tegorocznego projektu na Sejm Dzieci i Młodzieży postanowiliśmy objąć naszym działaniem wszystkich mieszkańców naszej gminy. Zaczynając od dzieci, poprzez młodzież, kończąc na dorosłych i osobach starszych. 

 

Naszym pierwszym krokiem było spotkanie z gimnazjalistami w celu dowiedzenia się, co wiedzą oni o wolontariacie i jakie mają pomysły na jego działalność. Chcieliśmy również poprzez nasze zajęcia zaprezentować im nasze pomysły na wolontariat i zaradzić entuzjazmem do działalności na rzecz innych. Spotkanie udało się doskonale. Młodzież wykazała się sporą wiedzą dotyczącą tematu. Mi sami także poszerzyliśmy swoje horyzonty.

Kolejny etap naszej pracy to organizacja debaty z mieszkańcami. Przygotowaliśmy plakaty i ulotki. Zaprosiliśmy gości. Przybyłym pokazaliśmy prezentację przygotowaną przez nas, a następnie rozmowa  potoczyła się sama. Ze spotkania wyszliśmy pełni nowych pomysłów, zmobilizowani do dalszych działań. P o debacie na stronie naszego miasta ukazał się artykuł na temat naszej działalności. Podobny tekst będziemy mieli okazję przeczytać w najbliższym biuletynie.

Nasze  pomysły zamieszczone są w kwestionariuszu ale chcielibyśmy powiedzieć jakie są nasze plany na dalsze działania. Chcemy rozpocząć akcję promocji wolontariatu na większą skalę niż dotychczas. Plakaty, spotkania z uczniami we wszystkich szkołach naszej gminy i spotkania z wolontariuszami to tylko część planów.  Pragniemy również rozpocząć realizację kilku z naszych projektów.

Mamy nadzieję, ze uda nam się zarazić naszym entuzjazmem wielu ludzi.

Zapraszamy do odwiedzenia bloga www.sdimblogspot.com.pl oraz naszego profilu na facebooku. 

Pliki do pobrania
Prezentacja I (Autor: Aleksandra Ziółkowska i Jacek Kaczkowski)
Prezentacja mająca na celu zaprezentowanie naszych działań pokazana podczas debaty
Prezentacja II (Autor: Aleksandra Ziółkowska i Jacek Kaczkowski)
Prezentacja mająca na celu zaprezentowanie naszych działań pokazana podczas debaty
Mapa