Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Ewelina Tarapacz

Instytucja

Technikum w Złotym Potoku

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Język polski (Szkoła ponadgimnazjaln)
Wychowanie do życia w rodzinie (Szkoła ponadgimnazjaln)

Podstawa programowa

undefined

Obszar edukacyjny

Edukacja historyczna i obywatelska (historia i społeczeństwo, historia, wiedza o społeczeństwie, historia i społeczeństwo (przedmiot uzupełniający), podstawy przedsiębiorczości, ekonomia w praktyce, wychowanie do życia w rodzinie, etyka, filozofia)

Wolontariat młodzieży z małych wiosek.

Tagi: wolontariat młodzieży z małych wiosek, wolontariat, szkoła, chemia, tarapacz, wolontariat młodzieży,

Wolontariat młodzieży z małych wiosek, którzy potrafią coś wielkiego zrobić dla potrzebujących biednych ludzi.

 

Wolantariat młodzieży z małych wiosek :

1. Kampania ciasteczkowa - organizowana przez naszych profesorów, którzy byli pomysłodawcami. Najpierw zbieramy zgłoszenia, który uczeń ma chęć upiec ciasto, a chetnych jest bardzo duzo. Później ciasta zostaja pokrojone i sprzedawane w szkole i w internacie za szymboliczną złotówkę. Chętnych do kupna ciastek jest dużo więc mamy dużo pieniąszków na przeznaczenie dla domu dziecka.

2. Wielka Orkiestra Swiątecznej Pomocy - młodzi ludzie zgłaszaja się na wolontariat, aby zbierac pieniądze na niebagatelny cel jaką jest zbiórka pieniędzy na naprawdę szczytny cel.

3.Zbiórki to najlepszy pomysł jaki mógłby istniec w naszej szkole. Uczniowie, którzy posiadają niepotrzebne, a zadbane maskotki przynoszą bardzo  chętnie do szkoły bo wiedza że z takiego gestu zrodzi sie usmiech na twarzy dziecka. Gdy uzbieramy dużą ilość  maskotek uczniowie i profesorowie jada do pobliskiego domu dziecka, aby obdarowac z chęcią dzieci tymi pluszakami.

4.U nas w szkole również czasami jeżeli wymaga od tego sytuacja odnbywa się zbiórka pieniężna. Osttatnio taką sytuacją  było spalenie się domu naszego kolegi.

5.Uczestnictwo w rekrutacjach jest pierwszym krokiem do zostania Abasadorem Szkoły.Na rekrutacjach w różnych gimnazjach, zachęcamy jako uczniowie do przyjścia do nas do szkoły .

6.Uczestnictwo w zespole gazetkie sdzkolnej i powiatowej jest bardzo przydatnym dożwaidczeniem, które może nam sie prz uczymy sie przez to pisać artykuły i różne wywiady.

7.Naszym wspólnym pomysłem, który jeszcze nie został zrealizowany jest wprowadzenie w życie szkoły organizowanie loterii fanowych i feztynów na biednych i potrzebujących ludzi, na których można uzbierać dużą kwotę pieniężną.

Z perwnością duzo ludzi zastanawia się co to tak naprawde jest wolontariat jest to dobrowolna, świadoma praca na rzecz ludzią potrzebującym i biednych, a także uczestniczeni w róznych przedsięwzięciach za które nie oczekuje się coś w zamian. Wolontariuszem może być każdy z nas naprawde nie bójmy się brać udział w takich zajęciach bo robiąc coś błachego to dla ludzi potrzebujących cos wielkiego.

Mapa