Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Beata Kasielska

Instytucja

Zespół Szkół Zawodowych nr 1

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Język polski (Szkoła ponadgimnazjaln)

Podstawa programowa

undefined

Obszar edukacyjny

Język polski

ŚWIĘTO MIŁOSZA w ZSZ nr 1 w Strzelcach Op.

Autor zdjęcia: B. Kasielska, Opis: Ilustracje cz.1
Wystawa prac
Wystawa prac
Ciasteczka z cytatami
Happening na Placu Żeromskiego
Happening na Placu Żeromskiego
Happening na Placu Żeromskiego
Konkurs plastyczny
Świeto Miłosza
Świeto Miłosza
Świeto Miłosza
Tagi: projekt edukacyjny, miłosz, zsz nr 1, strzelce opolskie,

ŚWIĘTO Miłosza w ZSZ nr 1

 

 

I. DANE O SZKOLE I ZESPOLE REALIZUJACYM PROJEKT

 

1. Województwo :          opolskie

2. Nazwa szkoły:              Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Strzelcach Opolskich

3. Tytuł projektu:            „Miłosz odNowa”   w ZSZ nr 1

 

4 .Koordynator projektu:     mgr Beata Kasielska

 

5. Realizatorzy projektu – nauczyciele: Beata Kasielska, Renata Mazurek, Danuta Malczyk, Monika Wilde-Zdobylak, Alina Obstoj, Jacek Biernat, Anna Dalibóg, Wioleta Mrowczyk; Krystian Grondes.

Uczniowie z klas: I Ts, I Tot, I Thot, I h1, II Tg a, II Tot, II Tek, II Tm, III Tek a,  III Tek b, III Tot a, III Ts, III Tg b, II h, II f       

II. INFORMACJE O PROJEKCIE

Realizacja  projektu zaczęła się od udziału 5 polonistek w warsztatach zorganizowanych 29 marca w Opolu. Dzięki tym zajęciom skonkretyzowały się nasze pomysły na Święto Miłosza. Po konsultacjach z uczniami zaplanowaliśmy działania, które realizowaliśmy od 6 kwietnia do 3 czerwca. Zaczęliśmy od opracowania harmonogramu działań. Praca odbywała się jednocześnie na kilku płaszczyznach.

 W ramach programu Miłosz odNowa  zrealizowaliśmy następujące przedsięwzięcia:

-  od początku kwietnia do połowy maja uczniowie mieli możliwość przybliżenia sobie sylwetki i dorobku twórczego Czesława Miłosza poprzez informacje na  gazetkach przygotowanych w klasach języka polskiego i bibliotece szkolnej;

- na szkolnym korytarzu powstała  „Ściana Cytatów”;

- 11 kwietnia w klasach II h i II f zostały przeprowadzone przez R. Mazurek lekcje języka polskiego na temat: "Rola poezji i poety w świetle wiersza Cz. Miłosza "Który skrzywdziłeś"

- do 13 maja uczniowie przygotowywali prace konkursowe:

·         ilustracje do wierszy poety

·         albumy lub prezentacje multimedialne poświecone życiu i twórczości Czesława Miłosza;

- od 16 maja wszystkie prace plastyczne uczniów można było obejrzeć na wystawie zorganizowanej w holu szkoły (w konkursach wzięło udział 56 uczniów)

- 3 czerwca 2011r. -  „Święto Miłosza” -  finał projektu „Miłosz od Nowa”

Program:

 ZSZ nr 1 w Strzelcach Opolskich

godz. 10.00 - 11.30

Uwieńczeniem wcześniej podjętych działań było „Święto Miłosza”, w trakcie którego rozstrzygnięte zostały wyżej wymienione konkursy. Uczniowie wysłuchali również recytacji wierszy Miłosza i ich śpiewanej interpretacji. Dwuosobowe drużyny, składające się z uczniów klas technikum wzięły również udział w quizie, będącym okazją do tego, by w luźnej  atmosferze, pochwalić się swoją znajomością życia i twórczości poety.

 

Plac Stefana Żeromskiego

godz. 15.00 -  17.00

„Świętowanie z Miłoszem” przeniosło się na ulice miasta. We współpracy ze Strzeleckim Ośrodkiem  Kultury zorganizowany został happening na Placu Żeromskiego. Uczennice z II klasy technikum gastronomicznego i technikum ekonomicznego czytały eseje z „Rodzinnej Europy”, a uczniowie z III klasy technikum gastronomicznego częstowali przechodniów samodzielnie upieczonymi ciasteczkami, w których umieszczone zostały cytaty z wierszy poety, mające pełnić formę wróżby-drogowskazu na dalsze życie. Przechodnie mieli także  możliwość obejrzenia wystawy albumów i prac plastycznych, przygotowanych na konkursy, Taka forma popularyzacji twórczości polskiego noblisty spotkała się ze zdziwieniem, ale też z przychylnością i dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta, którzy nie tylko degustowali, lecz także chętnie wdawali się w rozmowy na temat poezji.

koordynator projektu - Beata Kasielska

Pliki do pobrania
Plakat (Autor: B. Kasielska)
promocja projektu
Mapa