Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Szymon Kita

Instytucja

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ryglicach

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Wiedza o społeczeństwie (Gimnazjum)

Podstawa programowa

undefined

Obszar edukacyjny

Edukacja historyczna i obywatelska (historia i społeczeństwo, historia, wiedza o społeczeństwie, historia i społeczeństwo (przedmiot uzupełniający), podstawy przedsiębiorczości, ekonomia w praktyce, wychowanie do życia w rodzinie, etyka, filozofia)

Inne dokumenty użytkownika

Debata Obywatelska

Autor zdjęcia: Urszula Bień, Opis: Zdjęcia z debaty
Zdjęcia
Zdjęcia(2)
Tagi: ryglice, młody, obywatel, debata,

10 czerwca 2011 roku, odbyła się debata z wieloletnią nauczycielką oraz dyrektorem Szkoły Podstawowej w Ryglicach. Naszym głównym tematem była postawa mieszkańców Ryglic oraz poczucie tożsamości lokalnej na przestrzeni ostatniej dekady.

Na samym początku dowiedzieliśmy się, jak wyglądała budowa nowej szkoły, w której mamy przyjemność i zaszczyt się teraz uczyć. Dowiedzieliśmy się, że wspólnymi siłami można osiągnąć bardzo dużo.

Stwierdziliśmy, że Rygliczanin to człowiek nowoczesny, otwarty na przyszłość, a jednocześnie, co ważne, pamięta o kulturze i tradycjach rodzinnego miasta - Ryglic.

Zgodziliśmy się, że Ryglice to miasto o wielkim, niewykorzystanym potencjale. Szczególnie jeśli chodzi o turystykę. Doszliśmy do wniosku, że promocja Ryglic jest praktycznie na zerowym poziomie. Rozmawialiśmy też o tym, co dzieje się w Warszawie na wiejskiej. Tutaj zdania były nieco podzielone na temat tego, dlaczego posłowie i osoby reprezentujące nasz kraj zachowują się często wręcz skandalicznie. 

Na pytanie, czy warto w dzisiejszych czasach zastanawiać się nad problemem tożsamości lokalnej, padła jedna, mądra odpowiedź: " Gdybyśmy przestali pamiętać o własnej kulturze i tradycji, niczym nie różnilibyśmy się od innych narodowości".

Podsumowując, ta debata utwierdziła nas w przekonaniu, że utożsamianie się z miejscową kulturą, tradycją i zwyczajami to najpiękniejszy prezent, który możemy przekazać przyszłym pokoleniom .

 

Mapa