Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Ewa Klimaszewska

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Godzina wychowawcza (Gimnazjum)

Obszar edukacyjny

Edukacja historyczna i obywatelska (historia i społeczeństwo, historia, wiedza o społeczeństwie, historia i społeczeństwo (przedmiot uzupełniający), podstawy przedsiębiorczości, ekonomia w praktyce, wychowanie do życia w rodzinie, etyka, filozofia)

Inne dokumenty użytkownika

Dziewczynka z zapałkami w Gminnym Zespole Szkoł w Piszu

Tagi: wolontariat, akcja charytatywna, pomoc,

Młodzież z Gimnazjum nr 2 w GZS, przy współpracy z Fundacją "Dziewczynka z zapałkami", zajmuje się zbieraniem funduszy na wypoczynek, posiłki, pomoc materialną i leczenie dzieci z najuboższych rodzin, skrzywdzonych przez los i bezbronnych. Podstawą działalności fundacji jest sprzedaż baśniowych zapałek o charakterystycznym logo postaci z baśni Andersena: dziewczynka z zapałkami jest symbolem bezdomności dziecka, które prosi dorosłych o ratunek, potrzebuje opieki, nadziei, wyciągniętej pomocnej dłoni, szansy na odmianę swojego losu.

Akcja była przeprowadzona od grudnia 2011r. raz w miesiącu.

Miejsce akcji: Pisz, centrum handlowe CARREFOOR, ul. Warszawska

Koordynator z Fundacji- Krystyna Pełczyńska, koordynator na terenie gimnazjum: Ewa Klimaszewska

Akcja w centrum handlowym polegała na pomocy w pakowaniu zakupów, przy kasach. Wszystko pod opieką animatora. Grupy wymieniały się co kilka godzin (3 godz). Uczniowie w przyjazny sposób byli motywowani do działalności charytatywnej i otrzymali pozytywne wsparcie.

Efekty dla uczniów:

  1. wszyscy uczniowie są zadowoleni z pracy jaką wykonali, dumni, że przyczynili się do pomocy bardziej potrzebującym od siebie,
  2. wpisy do zeszytów uwag udziału w akcji charytatywnej przy współpracy z Fundacją „Dziewczynka z zapałkami, Dyplomy z fundacji
  3. uczniowie zostali pozytywne ocenieni z przedmiotów obejmujących tego rodzaju działalność
Mapa