Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Bożena Kuban

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Etyka (Szkoła podstawowa - klasy IV - VI)

Obszar edukacyjny

Edukacja historyczna i obywatelska (historia i społeczeństwo, historia, wiedza o społeczeństwie, historia i społeczeństwo (przedmiot uzupełniający), podstawy przedsiębiorczości, ekonomia w praktyce, wychowanie do życia w rodzinie, etyka, filozofia)

Inne dokumenty użytkownika

Uczniowie otwarci na ludzi będących w potrzebie.

Autor zdjęcia: Bożena Kuban, Opis: uczniowie zaangażowani w Akcję "Pola Nadziei"
1
2
3
4
Tagi: pomoc, hospicjum , zbiórka, młodzież,

 

Opis działania uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju

W przeciągu dwóch ostatnich lat uczniowie zaangażowali się w zbiórkę funduszy dla głodujących z Somalii oraz zbiórkę groszy na samochód dla Ojców Białych Misjonarzy z Afryki.

Ponadto już po raz piąty uczestniczą w Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”, w ramach której kwestują jako wolontariusze na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Jastrzębiu-Zdroju.
W ramach pomocy Hospicjum włączają się również w akcję charytatywną „I Ty możesz pomóc innym” organizowaną przez Gimnazjum Nr 8, a polegającą na zbiórce środków higienicznych i opatrunkowych.

Głęboko leży im na sercach sytuacja dzieci z Krajów Trzeciego Świata i w związku z tym podjęli akcję „Adopcji Serca”, gdzie opiekują się dzieckiem z Afryki za pośrednictwem Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego oraz uczestniczą w zbiórce ostemplowanych znaczków pocztowych i starych telefonów komórkowych, wspierając tym samym misje poprzez Fundację Misyjną „Salvatti”.

Uczniowie włączają się również w organizowaną przez Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich akcję „Wkręć się w pomaganie”, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek, a pieniądze uzyskane z ich zbytu są przeznaczane na pomoc osobie chorej lub niepełnosprawnej.

Na terenie szkoły są także organizowane akcje charytatywne z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Dnia Papieskiego przeprowadzane przez Szkolne Koło Caritas, którymi wspierani są potrzebujący uczniowie naszej szkoły.

Partner zaangażowany: -współpraca z lokalną organizacją pozarządową, współpraca z organizacją pozarządową o charakterze ponadlokalnym

Finansowanie:działanie realizowane w ramach budżetu szkoły oraz w oparciu o dodatkowe środki z innych źródeł

Skala działania: - działanie powszechne w danym samorządzie

Wielkość samorządu: Masto do 100 tys. mieszkańców

Mapa