Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Gimnazjum im. M.Konopnickiej w Suwałkach

Instytucja

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Wiedza o społeczeństwie (Gimnazjum)

Obszar edukacyjny

Edukacja historyczna i obywatelska (historia i społeczeństwo, historia, wiedza o społeczeństwie, historia i społeczeństwo (przedmiot uzupełniający), podstawy przedsiębiorczości, ekonomia w praktyce, wychowanie do życia w rodzinie, etyka, filozofia)

Inne dokumenty użytkownika

Quick School i każdy język jest już Twój

Autor zdjęcia: CEO, Opis: Założyciele Quick School na gali MP
Założyciele Quick School
Zespół z Suwałk na swoim stoisku
Quick School na gali w W-wie
Quick School na swoim stoisku
Przygotowania stoisk
Tagi: projekt, przedsiębiorczość, gimnazjum,

W ramach projektu Młodzi Przedsiębiorczy postanowiliśmy założyć szkołę nauki języków obcych. Naszym produktem są lekcje języków obcych dla osób w każdym wieku. Lekcje polegają na swobodnej wymianie zdań między nauczycielem a uczniem. Nauczyciel wymaga szybkich i w miarę prawidłowych odpowiedzi, dba też, aby uczeń mówił poprawnie gramatycznie i rozumiał, o czym mówi. Dzięki temu uczniowie dostają wskazówki, jak prawidłowo mówić i wyrażać swoje opinie. Najważniejszymi cechami naszej firmy są:

  • nauka metodą Callana,
  • wybór miejsca na przeprowadzenia kursu,
  • spotkania z native speakerami,
  • dogodny czas trwania lekcji,
  • duży wybór języków obcych,
  • e-learning.

Odróżniają nas one od konkurencji oraz sprawiają, że nasza firma jest oryginalna.

Chcieliśmy dotrzeć do jak największej liczby klientów, dlatego postanowiliśmy zrobić plakaty oraz ulotki, z którymi wybraliśmy się do szkół, przedszkoli oraz miejsc pracy. Podczas prezentacji przedstawialiśmy zalety naszej szkoły oraz cechy, które odróżniają nas od konkurencji. Informacje na temat naszej działalności można będzie również znaleźć w gazetach miejskich, telewizji i radiu lokalnym. Można nas również znaleźć w Internecie, ponieważ z tego środka przekazu najczęściej korzystają potencjalni klienci.

Korzystając z tabeli zalet i ograniczeń mediów, doszliśmy do wniosku, że najlepiej wykorzystać strony internetowe szkół, przedszkoli, urzędu miasta, ale postanowiliśmy również stworzyć własną stronę internetową www.quickschool.pl na której można zobaczyć naszą ofertę, cenniki oraz różne inne informacje. Strona ta jest autentyczna i zachęcamy do jej obejrzenia.

Podczas pracy nad projektem dowiedzieliśmy się, jak założyć firmę, jak ją prowadzić, by nie zbankrutować, oraz jak ją promować. Wiemy już, jak ważną rolę odgrywa strategia marketingowa. Ważne jest także dobre zaplanowanie podziału zadań między członków grupy i równe zaangażowanie wszystkich w projekt. Wiemy też, jak istotna jest współpraca i wspólne działanie. Zrozumieliśmy, jak bardzo trudno jest się wybić na rynku i zainteresować ofertą potencjalnych klientów.

 

Zespół pod opieką pana Jana Orłowskiego

Monika Barwicka

 Eliza Maria Bogdan

Marta Falińska

Bartosz Florczyk

Michał Olszewski

Bartosz Sadłowski

 

Więcej o projekcie przeczytacie na stronie CEO: http://www.ceo.org.pl/pl/przedsiebiorczy/news/quick-school-i-kazdy-jezyk-jest-juz-twoj

Pliki do pobrania
Prezentacja projektu MP - Quick School (Autor: Uczniowie Gimnazjum w Suwałkach)
Prezentacja projektu MP - Quick School
Mapa