Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

mariola wantuch

Instytucja

Szkoła Podstawowa nr 8

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Język polski (Szkoła ponadgimnazjaln)

Obszar edukacyjny

Język polski

Inne dokumenty użytkownika

Jak SP 8 z Tarnowa przygotowywała się do projektu?

Autor zdjęcia: mariola wantuch , Opis: Rok 2012 rokiem Janusza Korczaka
gazetka ścienna
Co Pan Korczak miała na myśli?- nasz tytuł projektu

Kiedy zdecydowaliśmy się na udział w projekcie mieliśmy już wstępny plan naszych działań. W związku z tym, że uczestniczymy w nim grupowo (tzn 8 nauczycieli z zespołami klasowymi lub mniejszymi grupkami), każdy z nas poddał ciekawy pomysł. Powstała wcale nie mała lista zadań, które chcemy zrealizowac do maja 2013 roku.

Od jutra rozpoczyna się tydzień Korczaka w naszej szkole. W jego ramach będziemy codziennie 10 minut lekcji o godzinie 11.00 poświęcać na czytanie wybranych dzieł Janusza Korczaka. Grupa przedszkolna natomiast wykona piękną gazetkę, na którą złożą się ich prace (kolorowanki nawiązujące do bohaterów książek Korczaka). W  środę, w związku z 12 grudnia czyli dniem Praw Dziecka, nauczyciel historii przygotuje krótki apel nawiązujący do tego tematu,  ja osobiście z moją klasa wybieram się na lekcję pokazową organizowaną przez Bibliotekę Miejską - Rok 2012 rokiem Janusza Korczaka. 

W piątek natomiast jako podsumowanie tygodniowej pracy na godzinie wychowawczej klasy 4-6 będą wykonywały plakaty ilustrujące wylosowane wcześniej prawo Korczaka. w najbliższych dniach pojawią się zdjęcia.

 

 

Mapa