Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Paulina Gochna Karolina Śmiech Martyna Bałka Aneta Rek

Instytucja

Liceum Ogólnokształcące

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Biologia (Szkoła ponadgimnazjaln)

To jest czas na las!!!

Autor zdjęcia: Maria Bartnicka-Wójcicka, Opis: Tak wyglądaly przygotowania pojemników na papier.
Pojemniki
Pojemniki
Ekodroga
Segregacja
Ankiety
Zabawy w kólku
Odznaki "Małego Strażnika Lasu"
Tagi: nadleśnictwo, wywiad, ankieta, przedszkole, zbiórka makulatury,

Nasza grupa "Strażniczki lasu" zajeła sie problemami lasów, które nas otaczają. Wiemy, że dzieki drewnu, ktore pochodzi zlasu otrzymujemy papier, który jest świetnym materiałem do recyklingu. Aby nie marnować tego cennego surowca, postanowiłyśmy  zorganizować w naszej szkole zbiórkę makulatury. Aby cała szkoła się o tym dowiedziała przygotowałyśmy specjalne ogłoszenia. Aby ułatwić naszym kolegom segregację stworzyłyśmy odpowiednie, niebieskie pojemniki.                                      

          

 

 

 

 

 

 

Aby żaden uczeń "Chemika" nie miał problemu z trafieniem do pojemników w całej szkole wyznaczyłysmy Ekodroge - strzałki które prowadziły do naszych niebieskich koszy.

  

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie zaangazowali się w akcję i razem z nami wyrzucali papiery do odpowiednich pojemników.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W celu sprawdzenia świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły  przeprowadzilismy ankiete pośród 100 wybranych osób. Dotyczyła ona kwestii segregacji odpadów i form spedzania czasu w lesie oraz sposobów dbania o lasy.

 

 

 

 

 

 

Zdajemy sobie sprawe, że aby lasy w przyszłosci wyglądały lepiej, były czystsze i było ich wiecej edukację należy zacząc od najmłodszych pokoleń. W tym celu przeprowadziłysmy zajecia w przedszkolu. W dwóch grupach rozmawiałyśmy o tym co daje nam las i na jakie zagrożenia jest narażony. Wspólnie ustaliliśmy jakie zachowania w lesie są zabronione a co mozna w nim robić. Sprawdziłyśmy czy najmłodsi wiedzą jakie kolory odpowiadaja poszczególnym pojemnikom na odpady. Każdy uświadomiony maluch został nagrodzony odznaką " Małego Strażnika Lasu".

 

 

 

 

 

 

 

Przeprowadziłyśmy wywiad z nauczycielem geografii, radnym powiatu mińskiego Robertem Gałazką. Aby dowiedzieć sie jak wygląda sytuacja lasów w naszym powiecie nawiązałyśmy współprace z  Nadleśnictwem Mińsk.

A ponad to kontynuujemy znajomość z naszymi pszedszkolakami i zorganizowałysmy specjalnie dla nich Centrum Małego Odkrywcy.

Mapa