Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Michał Bartosz Mojski i uczniowie

Instytucja

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Wiedza o społeczeństwie (Szkoła ponadgimnazjaln)
Historia (Szkoła ponadgimnazjaln)

Podstawa programowa

szkoła ponadgimnazjalna

Obszar edukacyjny

Edukacja historyczna i obywatelska (historia i społeczeństwo, historia, wiedza o społeczeństwie, historia i społeczeństwo (przedmiot uzupełniający), podstawy przedsiębiorczości, ekonomia w praktyce, wychowanie do życia w rodzinie, etyka, filozofia)

Inne dokumenty użytkownika

"Szkoła pełna zasobów" w I LO w Łukowie

Autor zdjęcia: Karolina Cieślak. Magdalena Żentała, Opis: Zdjęcie pochodzi z fotoreportażu nt. "Człowiek - natura - cywilizacja"
Zdjęcie z fotoreportażu 1
Gra klimatyczna 2012
Gra "Zmień swój świat - inwestuj w Republice Zielonej"
Zdjęcie z fotoreportażu 2
Projekt uczniowski
Zdjęcie z fotoreportażu 3
Zdjęcie z fotoreportażu 4
Zdjęcie z fotoreportażu 5
Tagi: I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, Łuków, zmiany klimatu, emisja dwutlenku węgla, zrównoważony rozwój,

Dane o szkole:

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 41, 21-400 Łuków, woj. lubelskie.

Informacje o projekcie:

Tytuł: „Szkoła pełna zasobów”.

Nauczyciele - opiekunowie: Michał Bartosz Mojski, Anna Kozioł.

Uczniowie - uczestnicy: klasa I a I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki
w Łukowie, inni uczniowie.

Relacja:

W roku szkolnym 2012/2013 I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie zaangażowało się w działania projektu, koordynowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod hasłem „Szkoła pełna zasobów”. Aktywność młodzieży koncentrowała się wokół szeroko rozumianych kwestii ekologicznych i ich wpływie na współczesną cywilizację.

 

W ramach projektu przeprowadzono wiele cennych działań.

 

·         W dn. 18 – 19 października 2012 r. nauczyciele uczestniczyli w Warszawie w konferencji otwierającej program. Mieli okazję zapoznać się z wykładami i warsztatami przygotowanymi przez ekspertów. 

·         W dn. 20 grudnia 2012 r. uczniowie I LO uczestniczyli w grze dydaktycznej dotyczącej emisji dwutlenku węgla, którą prowadzili trenerzy Centrum Edukacji Obywatelskiej: Michał Wolny i Wioletta Gałwa. Więcej: TUTAJ.

  

·         W dn. 5 – 6 kwietnia 2013 r. nauczyciele uczestniczyli w wizycie studyjnej w kopalni złota w Złotym Stoku, w czasie której odbyły się tematyczne warsztaty.

·         W dn. 11, 17, 20 maja 2013 r. młodzież uczestniczyła w grze dydaktycznej „Zmień swój świat – inwestuj w Republice Zielonej”. Uczniowie i harcerze wcielali się w przedsiębiorców, którzy prowadząc swoje interesy, muszą zwracać uwagę na zasady zrównoważonego rozwoju (sustainable development). Grę wygrali ci inwestorzy, którzy dbali zarówno o rozwój gospodarczy, jak i zachowanie zasobów naturalnych. Więcej: TUTAJ.

  

·         W maju 2013 r. uczniowie klasy I a dyskutowali o filmie „My kupujemy, kto płaci”, zwracając szczególnie uwagę na szkody ekologiczne, które powoduje niekontrolowany rozwój przemysłu odzieżowego i obuwniczego w Indiach.

·         W kwietniu i maju 2013 r. uczniowie klasy I a w parach przygotowali fotoreportaż na temat „Człowiek – natura – cywilizacja”. Powstało kilkanaście ciekawych prac, które stworzą wystawę.

  

·         W kwietniu i maju 2013 r. I a realizowała w grupach projekty uczniowskie dotyczące zmian klimatycznych. Przygotowane zostały plakaty, ulotki, scenki – reklamy społeczne. Młodzież zajmowała się też emisją dwutlenku węgla, korzystając z kalkulatora na stronie http://ziemianarozdrozu.pl/kalkulator.

  

 

Uczestnictwo w projekcie „Szkoła pełna zasobów” dało uczestnikom większą świadomość zmian, które zachodzą w otaczającym nas środowisku.

Mapa