Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Michalina Karcz

Instytucja

Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Historia (Szkoła ponadgimnazjaln)

Obszar edukacyjny

Edukacja historyczna i obywatelska (historia i społeczeństwo, historia, wiedza o społeczeństwie, historia i społeczeństwo (przedmiot uzupełniający), podstawy przedsiębiorczości, ekonomia w praktyce, wychowanie do życia w rodzinie, etyka, filozofia)

Inne dokumenty użytkownika

Spotkanie ze "Świadkiem Historii"

Autor zdjęcia: Michalina Karcz, Opis:
Spotkanie ze "Świadkiem Historii"
Tagi: gimnazjum, spotkanie, rozmowa, wywiad,

Witamy wszystkich uczestników projektu "Paczki Solidarności". Odzwywamy się dopiero teraz, ponieważ nasza opiekunka z przyczyn zdrowotnych nie mogła się z nami spotykać. Nasza grupa projektowa to pięć osób - uczniowie klasy trzeciej, którzy obowiązkową realizację projektu mają już za sobą. Do tego projektu zachęciła nas Pani Ewa Karcz, zaszczepiając w nas chęć odszukania "świadka historii" i spotkania z nim.

Do tej pory jesteśmy po wywiadzie, zorganlizowaliśmy w naszej skzole wystawę pamiątek z okresu Stanu Wojennego. W rocznicę jego ogłoszenia planujemy "odtworzyć" w naszej szkole klimat tamtych wydarzeń (w jaki sposób, na razie nie zdradzimy). Ponadto przed nami rozmowa z nauczycielem historii naszej szkoły, który w czasie stanu wojennego zajmował się korpoltowaniem ulotek oraz uczestniczył w tak zwanych "przerzutach".

Relacje z naszych działań umieszczamy na stronie naszej szkoły.

Pozdrawiamy,  na pewno się jeszcze odezwiemy.

Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie

Mapa