Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Klaudia Mikołajczyk

Instytucja

ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Wiedza o społeczeństwie (Szkoła ponadgimnazjaln)

Obszar edukacyjny

Edukacja historyczna i obywatelska (historia i społeczeństwo, historia, wiedza o społeczeństwie, historia i społeczeństwo (przedmiot uzupełniający), podstawy przedsiębiorczości, ekonomia w praktyce, wychowanie do życia w rodzinie, etyka, filozofia)

Inne dokumenty użytkownika

Wizyta w Urzędzie Rady Ministrów.

Autor zdjęcia: Magda Mikołajczyk, Opis: Debata o społecznej aktywności.
Wizyta w URM.
Wizyta w URM.
Wizyta w URM.
Wizyta w URM.
Wizyta w URM.
Wizyta w URM.
Tagi: aktywność, transformacja, debata,

Dnia 4 kwietnia 2014 uczennice z ZSZ im. S. Petofi uczestniczyły w spotkaniu z p. Agnieszką Kozłowską- Rajewicz, sekretarzem stanu, pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania. Była to znakomita okazja nie tylko do poznania tajników pracy Premiera, Rady Ministrów, ale przede wszystkim do rozmowy dotyczącej zbliżających się wyborów, czy problemów związanych z przebiegiem trasformacji w Polsce. Uczestnicy debaty, wśród których znaleźli się także przedstawiciele Stowarzyszenia Rzecz Jasna i Akademii Lokalnego Lidera z Ostródy przedstawili  możliwości pobudzania społeczności lokalnych do działania na rzecz najbliższego środowiska. Z oddolnej aktywności jest już bowiem niedaleka droga do podejmowania odpowiedzialności za los całego kraju i jego mieszkańców.

Uczestnicy spotkania odwiedzili również, znajdujące się na Pradze, Centrum Wspierania Aktywnosci Lokalnej CAL, które przez dziesięć lat swojej działalności opracowało skuteczną  i uniwersalną metodę ożywiania społecznej energii, którą nazywa animacją społeczną. „Odkryj siłę społeczności” – to hasło, które oddaje filozofię, sposób działania tej organizacji i może stanowić nie lada wyzwanie dla mieszkańców naszego miasta.

Mapa