Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Aldona Czernecka-Mitera

Instytucja

V Liceum Ogólnokształcące

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Historia i społeczeństwo (przedmiot uzupełniający) (Szkoła ponadgimnazjaln)

Obszar edukacyjny

Edukacja historyczna i obywatelska (historia i społeczeństwo, historia, wiedza o społeczeństwie, historia i społeczeństwo (przedmiot uzupełniający), podstawy przedsiębiorczości, ekonomia w praktyce, wychowanie do życia w rodzinie, etyka, filozofia)

Inne dokumenty użytkownika

Kapliczka Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Tarnowie

Refleksje po zakończeniu projektu

   Początki bywają trudne, musieliśmy zacząć od tego aby dotrzeć do źródeł, które ułatwia nam rozpoczęcie naszej pracy. Szukaliśmy długo i dobrze, nie zawsze było łatwo ale w końcu dotarliśmy do osób z którymi mogliśmy porozmawiać na temat kapliczki. Bardzo nam pomogli udzielając wielu ważnych i potrzebnych informacji. To właśnie dzięki nim udał się nam doprowadzić projekt do końca.

   W czasie pracy nad projektem najbardziej ucieszyło na spotkanie                                z właścicielka kamienicy przy, której znajduje się kapliczka z Panią Maria Kłyszewską. Była miła i otwarta na współprace z nami osoba. Ucieszyła  się, że jako młodzi ludzie zainteresowaliśmy się historią kapliczki i chętnie podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami i informacjami jakie posiada. Podczas gdy przybliżyła nam nam historie kapliczki odczuliśmy jej emocje co ukazała nam jak wiele łączy Panią Marię z kapliczką. Poinformowała nas tez, że kapliczka dawniej znaczyła dużo także dla Tarnowian, gdyż na nabożeństwa majowe przychodziły tłumy ludzi. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się, że kapliczka Najświętszej Mari Panny Niepokalanie Poczętej u zbiegu ulic Matejki i Chopina była ważnym miejscem kultu w trudnych czasach.

   Przystępując po raz drugi do projektu nie zmienilibyśmy nic, ponieważ cała grupa włożyła ogrom pracy aby projekt wypadł jak najlepiej. Bardzo staraliśmy się aby o niczym nie zapomnieć i przekazać innym wszystkie ważne informacje dotyczące kapliczki, które zgromadziliśmy.

Praca nad projektem będziemy mile wspominać, zbliżyło nas to do siebie                   i mieliśmy okazje poznać bardzo miłych, pomocnych i życzliwych nam ludzi.

Pliki do pobrania
Kapliczka Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej_wywiad (Autor: Patrycja Kopacz)
Wywiad dotyczący Kapliczki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej
Mapa