Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Ewa Musiał

Instytucja

I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Język polski (Szkoła ponadgimnazjaln)

Obszar edukacyjny

Inne (religia, wychowanie i opieka, przedmioty zawodowe, inne)

Edukacja filmowa i Miejska Gra Filmowa

Sprawozdanie z realizacji programu Filmoteka Szkolna Akcja! edycja 2014/2015

1.      Cyklicznie: zajęcia Dyskusyjnego Klubu Filmowego ( II i IV piątek miesiąca)

2.      Cyklicznie: prowadzenie gazetki ściennej

3.      Cyklicznie: prowadzenie lekcji filmowych

4.      Cyklicznie: popularyzowanie edukacji filmowej poprzez kontakty z mediami (Gazeta Przemyska, Radio Eska) oraz przygotowywanie informacji o edukacji filmowej na stronę internetową szkoły

5.      Cyklicznie: administrowanie strony na facebooku- Filmoteka Szkolna w Słowaku

6.      Udział uczniów w Wirtualnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej

7.      Lekcja filmowa dla uczniów Zespołu Szkół w Birczy- ferie zimowe

8.      Lekcja filmowa dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11- ferie zimowe

9.     Stworzenie filmu- lipduba promującego szkołę

10.   Pokazy filmowe i prezentacja pracowni dla gimnazjalistów w czasie Dnia Otwartego w I LO

11.   Miejska Gra Filmowa

12.   Quiz z twórczości Stanisława Barei

13.   Warsztaty filmowe z animacji poklatkowej

14.   Czerwcowa Noc Filmowa

 Spośród różnych działań realizowanych w naszej szkole w ramach projektu Filmoteka szkolna chciałabym przedstawić relacje z organizacji  Miejskiej Gry Filmowej. Uczniowie liceum już po raz trzeci organizowali tę zabawę filmową. Gra cieszy się dużą popularnością w mieście, dlatego też postanowiliśmy organizować ją co roku. Zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy nie tylko dobrze się bawią, ale tez zyskują wiele cennych umiejętności. Organizatorami w tegorocznej edycji była grupa ok. 60 uczniów. W połowie kwietnia 2015 odbyły się warsztaty prowadzone przez trenerkę Kasię Dominiak. Grupa 16 uczniów- uczestników warsztatów przygotowała ogólny zarys gry, wybrała motyw przewodni- działania szpiegowskie- oraz filmy stanowiące inspirację dla twórców poszczególnych zadań. Rozdzielono obowiązki pomiędzy organizatorów: pozyskiwanie sponsorów, przygotowywanie miejsc i tworzenie zadań, teczki z kartami zadań i materiałami pomocniczymi dla uczestników, zorganizowanie punktu rejestracji itp.

Tydzień przed grą odbyło się drugie spotkanie z uczniami-organizatorami, tym razem prowadzone przez nauczyciela koordynatora. Sprawdzono stan przygotowań, rozdzielono dodatkowe zadania, ustalono termin odprawy przed grą (o 8.00 w szkole, gra rozpoczynała się o 9.00 w innym miejscu). Mamy taką tradycję, że główny organizator (szkoła, w której pracuję) – I LO w Przemyślu zaprasza do współpracy inną przemyską szkołę, w tym roku było to Gimnazjum nr 1, tam też była też rejestracja uczestników gry. Zakończenie imprezy, projekcja filmowa i rozdanie nagród odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Pracowni Filmoteki Szkolnej. Na grę składało się 7 punktów, zadania miały różny charakter, np. malowanie plakatu filmowego, projektowanie tatuażu (Dziewczyna z tatuażem), stworzenie i zatańczenie układu tanecznego, poszukiwania Sherlocka Holmesa, strzelanie do tarczy ( seria filmów o Jamesie Bondzie), najszybsze zrobienie węzła ratowniczego itp. Na zakończenie ok. godz. 15.00 nastąpiło uroczyste podsumowanie gry, wręczenie nagród za I, II, III miejsce oraz za najciekawszy plakat filmowy. Patronem medialnym imprezy była lokalna gazeta- Gazeta Przemyska, a za zdjęcia odpowiedzialne były trzy grupy reporterskie- uczniowie I LO. Wszystkie zdjęcia znajdują się na facebooku, na stronie Filmoteka Szkolna w Słowaku, nie tylko z Miejskiej Gry Filmowej, ale również dokumentujące inne działania- stworzony film promujący szkołę, Noc Filmową, animacje - efekt pracy na warsztatach filmowych. Zachęcamy do obejrzenia.

Link do zdjęć i filmów wypracowanych przez uczniów I Liceum Ogólnokształtującego w Przemyślu

https://www.facebook.com/pages/Filmoteka-Szkolna-w-S%C5%82owaku-Przemy%C5%9Bl/629345213822952?ref=hl

Mapa