Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Anna Ausz

Instytucja

Technikum Samochodowe

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Język polski (Szkoła ponadgimnazjaln)

Podstawa programowa

język polski IV etap edukacyjny - szkoła ponadgimnazjalna

Obszar edukacyjny

Język polski

Sprawozdanie z projektu Włącz się. Młodzi i media

Autor zdjęcia: Anna Ausz, Opis: Wizyta w redakcji
Newsweek
redakcja
Festiwal Młodzi i media
Wizyta w radiu
Wizyta w radiu
Wizyta w radiu
Wizyta w radiu
Tagi: kampania społeczna, edukacja medialna, projekt,
Projekt realizowany był w Zespole Szkół Samochodowych w Lublinie, al. Jana Długosza 10A,
20-054 Lublin, woj. lubelskie
 
Opiekunem projektu była Pani Anna Ausz. W realizacji przedsięwzięcia udział wzięli uczniowe klasy 2e: Mateusz Czarnecki, Paweł Dobosz, Rafał Grądziel, Przemysław Rak i Ernest Tyburek.
 
Staraliśmy się połaczyć temat kampanii społecznej z profilem szkoły i naszymi zainteresowaniami, stąd pomysł projektu "Bezpieczna droga". Połowa uczniów naszej szkoły pochodzi spoza miasta i jak wykazała ankieta wielu nie nosi odblasków i nie wie, że weszły w życie nowe przepisy nakazujące nosić odblaski poza terenem zabudowanym.
Od pomysłu do realizacji jeszcze długa droga. W październiku uczęszczaliśmy na kurs internetowy organizowany przez CEO, poznaliśmy dzięki temu podstawy pracy dziennikarza. W październiku nasza szkoła obchodziła stulecie istnienia. To była doskonała okazja do nakręcenia filmu. Mogliśmy sprawdzić się również w roli dziennikarzy, przeprowadzając wywiady z absolwentami. Film zamieszczony został na stronie internetowej naszej szkoły
http://www.zss.lublin.pl  w zakładce wydarzenia rok szkolny 2014/2015 stulecie szkoły.
 
W grudniu byliśmy w Warszawie na Festiwalu Młodzi i media.
To było cenne doświadczenie. Spotkania z ekspertami były nie tylko ciekawe i inspirujące, ale pozwalały również na uzupełnienie naszej wiedzy o mediach. Ciekawa była również wizyta w redakcji i spotkanie z dziennikarzem działu kultura Newsweeka.
W grudniu spotkaliśmy się na zajęciach dodatkowych, by porozmawiać o kampanii, prawie autorskim i bezpieczeństwie w sieci. Po dłuższej przerwie (święta , ferie) odbyły sie kolejne spotkania - rozmawialiśmy o możliwości wykorzystania cyfrowej technologii, przypomnieliśmy sobie zsady korzystania z kamery. W kwietniu nagraliśmy materiał, który natępnie Rafał zmontował i umieścił w sieci na portalu YouTube. Zdecydowaliśmy, że będzie to najlepsza  forma prezentacji naszego spotu.
19 maja uczestniczyliśmy w nagraniu audycji radiowej "Raj dla wyobraźni" autorstwa Pani Agaty Koss-Dybały. To była niezapomniana przygoda - poznaliśmy pracę dziennikarza radiowego od środka.
 
Podobała nam się różnorodność zadań, które musieliśmy wykonać w czasie trwania projektu. Nie było to dla nas łatwe, ponieważ dopiero rozpoczynamy przygodę z mediami. Nie sądziliśmy, że zabierze nam on tyle czasu.  W przyszłości na pewno inaczej rozplanowalibyśmy zadania w czasie.
 
Dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Czujemy satysfakcję z samodzielnie wykonanej pracy, mimo że nie wszystko zrealizowaliśmy zgodnie z planem...
Pliki do pobrania
sprawozdanie (Autor: Anna Ausz)
Sprawozdanie z realizacji projektu Włącz się. Młodzi i media. Technikum Samochodowe w Lublinie
Mapa