Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Klaudia Wiechecka

Instytucja

Zespół Szkół Budowlanych

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Język polski (Szkoła ponadgimnazjaln)

Obszar edukacyjny

Edukacja artystyczna i kulturalna (muzyka, plastyka, inne zajęcia artystyczne, wiedza o kulturze, język łaciński i kultura antyczna, historia muzyki, historia sztuki)

Filmowa Budowlanka

Autor zdjęcia: Klaudia Wiechecka, Opis: Kino poduszkowe w ZSB
Kino poduszkowe w ZSB
Kino poduszkowe w ZSB
Tagi: filmoteka szkolna, noc filmowa, kino poduszkowe, filmowa budowlanka,

Tytuł projektu: Filmowa Budowlanka

 

Opiekunowie projektu:

Klaudia Wiechecka

 

Uczestnicy:

Arkadiusz Czeszewski

Radomir Kubiński

Patryk Lewandowski

Przemysław Mazurek

Kacper Szot

Marcin Zmuda Trzebiatowski

+ ponad 200 uczestników poszczególnych zadań

Koło Filmowe istnieje w naszej szkole od 12 lat. W połowie działalności analizę dzieł filmowych rozszerzyliśmy o twórczość filmową. Pragniemy poznawać ambitne filmy, uczestniczyć w festiwalach filmowych, poznawać wybitnych twórców i ich dzieła. Jednocześnie pragniemy promować naszą szkołę, podkreślając wspaniałą atmosferę, która w niej panuje. Przede wszystkim jednak – chcemy doskonale sie bawić i produktywnie spędzać czas.

W roku szkolnym 2015/2016 udało się nam zrealizować następujące zadania:

- udział w Festiwalu filmowym Camerimage w dniach 14-21 listopada 2015 roku (w projekcjach wzięło udział ponad 200 uczniów – niektorzy spędzili na projekcjach i spotkaniach autorskich nawet kilkadziesiąt godzin)

- udział w festiwalu filmowym Animocje organizowanym przez MCK w Bydgoszczy w dniach 18-24 kwietnia 2016 roku (uczestnicy projektu przez tydzień poznawali wybitne dzieła kina animowanego oraz projekcje konkursowe oraz mieli okazję poznać twórców wybranych dzieł i aktorów pracujących przy dubbingu)

- nauczyciele ZSB opracowali i wdrożyli program Wychowanie przez film i sztukę; dzięki temu podczas godzin wychowawczych, raz w miesiącu, przeprowadzane są lekcje z filmem, który stanowi punkt wyjścia do analizy zagadnień wychowawczych

- realizacja filmu reklamowego ZSB, którego emisja odbywała się w ramach targów edukacyjnych i targów budowlanych oraz podczas spotkań promocyjnych dla uczniów gimnazjów i ich rodziców

- realizacja filmu Gim over, który stanowi ikoniczną wizytówkę naszej szkoły

- noc filmowa Kino poduszkowe w ZSB 11 XI 2016

- noc filmowa Kino poduszkowe w ZSB 21 III 2016.

W realizacji projektu pomagał nam Szymon Górny, dzięki któremu zrealizowaliśmy film promocyjny oraz Radosław Drwęcki, który wykonał grafikę końcową do filmu Gim over. Jednak nie byłoby naszych projektów, gdyby nie Dyrekcja ZSB, która pozwala na realizacje naszych (nawet szalonych) pomysłów.

Wszystkie działania Koła Filmowego można śledzić na stronie internetowej szkoły i szkolnej stronie FB. Filmy udostępniamy też na portalu YouTube. Prezentujemy je uczniom naszej szkoły, rodzicom i gronu pedagogicznemu oraz społeczności naszego miasta i gimnazjalistom.

Czego nauczyliśmy się w tym roku? Przede wszystkim – samodzielnie montować nasze filmy i tworzyć proste animacje. Zyskaliśmy dużą samodzielność działania i... oszczędzamy pieniądze!

Jedyną trudność stanowi wyjście na festiwale w czasie zajęć lekcyjnych w związku z obowiązkiem liczenia godzin i realizacji minimum przewidzianego przez ministerstwo. Z tego powodu większość wyjść musiała się odbywać po zajęciach oraz w weekendy.

  

W przyszłym roku postaramy się o pozyskanie środków ze Stowarzyszenia Miłośników Budowlanki "Azymut+", dzięki czemu unikniemy trudności w pozyskiwaniu środków na naszą działalność.

  

 

https://www.youtube.com/watch?v=JWi9kRXZ18g&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=rc1sk6JrtC8&feature=youtu.be

Mapa