Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Agnieszka Jachimowska-Wiślak

Instytucja

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Język polski (Szkoła ponadgimnazjaln)

Obszar edukacyjny

Język polski

Inne dokumenty użytkownika

relacja z projektu Filmoteka Szkolna. Akcja

W ramach projektu Filmoteka Szkolna Akcja! uczniowie zorganizowali Klub Miłośników Filmu.

W ramach Klubu 8 marca zainaugurowaliśmy Kino Kobiet, które mamy nadzieję, będzie kontynuowane co rok. Spotkanie filmowe rozpoczęliśmy od projekcji filmu Wichrowe wzgórza w reż. Petera Kosminskiego. Po obejrzeniu obrazu podsumowaliśmy go pogadanką: Romantyczne motywy w filmie i literaturze XIX wieku. W dalszej części spotkania zmieniliśmy zupełnie temat (choć oba filmy wpisują się w gatunek melodramatu). Obejrzeliśmy film Daleko od nieba w reż. Todda Haynesa. Tym razem pogadanka dotyczyła tematu Filmowe portrety kobiet.

15 marca 2016 r. klub filmowy uczestniczył w projekcji filmu Przytul mnie i poświęconych mu warsztatach Do czego może doprowadzić cyberprzemoc? Film wyświetlany był w ramach projektuKino Szkoła.

1 czerwca zorganizowaliśmy Filmowy Dzień Dziecka. Udało nam się obejrzeć film Wszystko gra w reż. Wood’ego Allena. Temat spotkania to Magia filmowych emocji.

Ostatnie spotkanie klubu filmowego zorganizowaliśmy 21 czerwca. Tematem było kino grozy. Tym razem filmy wybierali uczniowie.

Projekt Filmoteka Szkolna. Akcja! był realizowany również:

a)      w trakcie prac poleconych. Uczniowie obejrzeli film „Mój biegun” w reż. Marcina Głowackiego (temat zajęć: Relacje rodzinne w filmie Mój biegun).

b)      w trakcie zajęć lekcyjnych. Młodzież miała okazję zobaczyć filmy:

·         Nad Niemnem (Temat zajęć: praca organiczna i praca u podstaw w filmie Zbigniewa Kuźmińskiego);

·         Buntownik bez powodu (Temat zajęć: uniwersalny portret młodego pokolenia                    w literaturze romantycznej i filmie Nicholasa Raya);

·         Idol, w reż. Dana Fogelmana (Temat zajęć: Hierarchia wartości).

·         Who am I, w reż. Barana bo Odara (Temat zajęć: Czy można być bezkarnym w sieci);

·         Carte Blanche, w reż. Jacka Lusińskiego (Temat zajęć: Co nas motywuje                             do działania?);

 

Od kilku lat współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i lokalnym DKF-em. Dzięki temu systematycznie chodzimy do kina na, poprzedzone prelekcją, seanse (Tajemnica Filomeny, Przytul mnie).                                 

Pliki do pobrania
Relacja z lekcji z filmem (Autor: Agnieszka Jachimowska-Wiślak)
W ramach projektu Filmoteka Szkolna Akcja! uczniowie zorganizowali Klub Miłośników Filmu.
Mapa