Jesteś tutaj > Strona główna > Dokument

Program

Autor/Źródło

Nikola Kaźmierczak

Instytucja

Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych

Ocena dokumentu:

Przedmiot (etap edukacyjny)

Historia i społeczeństwo (przedmiot uzupełniający) (Szkoła ponadgimnazjaln)

Inne dokumenty użytkownika

Podróże życia

Tagi: podróże, wakacje, praktyki, film, Europa,

I. DANE O SZKOLE

1. ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - ADMINISTRACYJNYCH
2. SIENKIEWICZA 1, 62-600 KOŁO
3. WIELKOPOLSKA

II. INFORMACJE O PROJEKCIE

Podróżniczki. Tytuł projektu wybrałyśmy ze względu na kierunek kształcenia i pasję podróżowania. Chciałyśmy po prostu zachęcić wszystkich do odwiedzania ciekawych zakątków świata i oczywiście utrwalania wycieczek w postaci ciekawych zdjęć czy filmów.

Imię i nazwisko opiekuna projektu : Monika Dudek
Imiona i nazwiska uczniów : Nikola Kaźmierczak, Patrycja Konarska, Katarzyna Dobrzyńska, Natalia Bystrzycka

Promocja turystyki wszelakiej poprzez nasze porady i zdjęcia z różnych zakątków świata to cel naszego projektu. Zdobywałyśmy je na  prywatnych wycieczkach i praktykach, stąd wiele śmiesznych fotografii. Zachęcamy do obejrzenia naszych podróży na blogu. Prowadziłyśmy wspomnianego bloga, aby upamiętnić cenne chwile i przy okazji promować podróżowanie różnymi środkami lokomocji, mniej ekonomicznie i na sportowo - rowerem :)
Naszym najistotniejszym działaniem była reklama kierunku kształcenia w Zespole Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych w Kole, czyli Technikum Obsługi Turystycznej, zorganizowanie spotkań klasowych o charakterze turystycznym i udowodnienie , że praca w charakterze pilota wycieczek może być także realizacją własnych pasji.

Głównie na zajęciach dodatkowych, ale i czasami na historii i społeczeństwie mówiłyśmy kolegom z klasy, gdzie warto pojechać , co należy zobaczyć, by być bogatszym o wiedzę potrzebną na egzaminie potwierdzającym nasze kwalifikacje zawodowe. Poza tym uczyłyśmy się, jak należy publikować teksty w Internecie , jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Przygotowałyśmy ciekawe zagadki dla blogerów.

Ciekawym doświadczeniem było fotografowanie i na nim głównie się skupiłyśmy. Filmy to nie wszytko, fotografia nadal stanowi dla nas atrakcyjne hobby. Chciałyśmy, aby nasze zdjęcia były profesjonalne i zachęcały do podróżowania , szczególnie po Polsce. Poza tym zajęłyśmy się redagowaniem dzienników - reportaży z podróży i praktyk zawodowych , które umieszczałyśmy oczywiście na naszym blogu : https://blogiceo.pl.nq.pl/podrozezycia/przykladowa-strona/

 W realizacji zadań pomogli nam szefowie i pracownicy firm, w których mieliśmy okazję odbywać praktykę , kolski ,,Ekonomik" , który zorganizował świetne wyjazdy i oczywiście opiekun grupy, Pani Monika Dudek , która wiecznie dokonywała korekty bloga i miała do nas anielską cierpliwość.

Odwiedziłyśmy zatem Szczecin, Poznań, Kraków, Chorwację, Grecję, Hiszpanię i wiele innych miejsc. Pracowałyśmy !! Oczywiście jako wirtualny pilot wycieczek turystycznych na naszym blogu, jako recepcjonistki, kelnerki i oczywiście obsługa hotelowa na praktykach. Po godzinach robiłyśmy zdjęcia i pisałysmy teksty na bloga.

Czego się nauczyłyśmy ? Że podróże naprawdę kształcą i warto kolekcjonować wspomnienia i dzielić się z innymi. Warto promować Polskę , bo oferuje wiele pięknych miejsc wartych zwiedzania. Przy okazji, nauczyłyśmy się  pisać artykuły , robić zdjęcia oraz poprawnie powoływać się na inne źródła inforamcji. Mimo nieuniknionych zgrzytów, nauczyłyśmy sie pracować w grupie i prowadzić bloga.

Finałem naszego projektu jest fotoreportaż , który pomogła nam zmontować koleżanka z klasy, Ania Zakrocka.

Czego się dowiedziałyśmy o sobie ? Że nasz blog musi być atrakcyjny, skoro ma tak liczne grono odwiedzin ..., prawie 2,5 tysiąca... Pozytywne wypowiedzi odwiedzających nasz blog utwierdził nas w przekonaniu, że warto go prowadzić, Poza tym publikowałyśmy nasze poczynania na stronie naszej szkoły. Wreszcie możemy jasno powiedzieć, że kochamy podróże i pracę w zawodzie Technik Obsługi Turystycznej . To najlepsze, co nas spotkało . Połączenie przyjemnego z pożytecznym !

Niestety nie udało nam się zrealizować finałowej wycieczki klasowej, ale nic straconego  !
Może w przyszłym roku , tak na rozluźnienie przed maturą :)

Pliki do pobrania
Ekonomik - Technik Obsługi Turystycznej (Autor: Anna Zakrocka )
Promocja naszego bloga oraz kierunku Technik Obsługi Turystycznej
Mapa